Nivel cariera

Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Cerinte:

  •  Studii superioare – de preferinta tehnice;
  •  Experienta pe un post similar constituie un avantaj;
  •  Abilitati de coordonare si relationare / comunicare, spirit de echipa ;
  •  Cunostinte / aptitudini relevante de management;
  •  Abilitatea de a lucra in conditii de stres, cu termene limita si de a rezolva probleme in timp util;
  •  Orientare spre client si spre nevoile acestuia ;
  •  Posesor carnet de conducere categ. B;
  •  Cunoasterea pachetului MS Office;
  •  Cunoasterea limbii engleze.

Responsabilitati:

  •  Coordoneaza procesul de productie si personalul din cadrul deapartamentului service;
  •  Dezvoltarea standardelor de deservire a clientilor prin serviciile post-vanzare;
  •  Propune si implementeaza proceduri de service care sprijina standardele de satisfacere a clientilor prin serviciile post-vanzare;
  •  Monitorizeaza rezultatele cercetarilor de satisfacere a clientilor, a service-ului si implementeaza startegii de proces pentru continua imbunatatire a standardului de satisfacere al clientilor;
  •  Propune sisteme de mentinere a relatiilor cu clientii si de rezolvare in scurt timp a reclamatiilor in vederea construirii unei retele de clienti fideli ;
  •  Asigura profitabilitatea departamentului service prin atingerea obiectivelor financiare departamentale si pastrarea/mentinerea unor dosare zilnice de control operativ;
  •  Implementeaza programe de reclama si comercializare pentru cresterea eficientei contului de evidenta a volumului de reparatii (traffic count) si a vanzarilor/comanda reparative;
  •  Verifica pastrarea preturilor de reparatie la nivelul practicilor competitive;
  •  Coordoneaza activitatea de verificare a comenzilor de piese de schimb pentru asigurarea unor livrari de maximum 20 zile de la solicitare, impreuna cu mangerul de piese schimb;
  •  Verifica eficienta costurilor departamentului;
  •  Stabileste si aplica practici de instruire, dezvoltare si motivare a angajatilor din departament;
  •  Stabileste si introduce metode de crestere a productivitatii, eficientei si a calitatii muncii si monitorizeaza permanent rezultatele;
  •  Verifica livrarea prompta a vehiculelor;
  •  Asigura respectarea procedurilor de garantie ce permit o prompta achitare si simplificarea controlului/urmaririi platilor subdealerilor si clientilor.