Detalii loc de munca

ANUNT INACTIV: Angajatorul nu recruteaza momentan in mod activ pentru aceasta pozitie, dar poti aplica la anunt.

MANAGER ACTIVITATE TRANSPORT

Angajeaza Premium Talent
Nivelul carierei
Entry (0-2 ani)
Tip job
Full time
Limbi vorbite
Engleză - Mediu
Adresa
Posturi disponibile
1

Candidatul ideal
Dornic de munca, afirmare si crestere profesionala;
Capacitate de invatare si concentrare, atentie la detalii;
Abilitate de a lucra sub presiunea timpului si de a lua decizii rapide;
Om de echipa, activ, dinamic, capabil sa gaseasca solutii.

Descrierea jobului

Coordonarea activitatii  departamentului de transport;

Reprezinta firma in relatia cu clientii si transportatorii;

Reprezinta firma in relatia cu ARR, politie;
Administrarea si dezvoltarea portofoliului de clienti si de furnizori autohtoni si straini in domeniul transportului rutier international de marfuri;
Asigurarea contactului cu clientii si preluarea comenzilor de transport;
Efectuarea tuturor operatiunilor necesare deplasarii marfurilor clientilor in conditii optime din punct d evedere al sigurantei marfurilor si al duratei de transport;
Previzioneaza cu clientii necesarul de camioane la export/import pe saptamana;
Programarea camioanelor la incarcare pe baza cererii;
Urmarirea comezilor si a camioanelor.

Cerinte:

Experienta de minim 5 ani pe un post similar;
Vorbitor de limba engleza si/sau germana;
Cunostinte operare PC;

atestat Manager transport

atestat Consilier de siguranta

Pachet salarial atractiv
Tichete de masa