Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Strada Heliade Între Vii, București

Se recruteaza si din

București

HELIOS PLS recruteaza Manager Achizitii si Ofertare pentru o companie specializata in comercializarea corpurilor de iluminat si aparatelor electrice de joasa tensiune. Pentru mai multe detalii, va rugam sa accesati pagina de web a companiei.

Cerinte:
Experienta relevanta pe o pozitie similara, de preferat in domeniul electric;
Studii superioare, de preferat profil tehnic;
Cunostinte MS OFFICE (Excel foarte bine);
Bune abilitati de comunicare, relationare;
Persoana ordonata, atenta la detalii, cu spirit initiativa.

Cunoasterea limbii engleze scris si vorbit. Italiana , Germana sau alta limba in plus constituie un avantaj.

Responsabilitati:

Preluarea comenzilor de la agenti de vanzari.

Comenzi catre furnizori si gestionarea logistica a acestora.

Intocmirea ofertelor de pret pe baza cererilor primite de la clienti;

Preluarea comenzilor de la clienti conform procedurilor interne;

Urmarirea derularii contractuale (comenzi, livrari, incasari);

Participare la prezentari, conferinte, expozitii ale companiei;

Oferirea de consultanta comerciala si tehnica clientilor companiei;

Beneficii:

Posibilitati de promovare, dezvoltarea carierei;
Mediu de lucru placut;