Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză, italiană, spaniolă

Adresa/ adresele jobului

Constanța

VEO Worldwide Services este un furnizor de servicii B2B, care îsi desfășoară activitatea în Europa de Est de 11 nu este nici o companie de contabilitate, nici un call center sau o societate comercială La orice serviciu B2B vă puteți gândi, VEO, probabil, îl oferă, sau intenționează să o facă în următorii doi ani.

Avem o bază de cunoștințe uriașă, construită în acești 11 ani de VEO în Europa Centrală și de Est. Este acolo pentru a o folosi. Ai nevoie doar de dorința de a reuși. Nu te putem ajuta cu acest lucru, dar cu restul…Da, putem!

În acești ani, ar fi putut rămâne o echipă mică sau ar fi putut crește într-un ritm limitat. Însă, VEO este astăzi un grup de companii cu peste 800 de angajați și totul este datorat unor oameni care au îndrăznit să gândească la scară mare și să acționeze curajos pentru a-și urma ceea ce alții ar fi numit, ambiții nerealiste. Este ceea ce așteptăm din partea celor care se alătura companiei. Chiar poți fi următoarea noastră poveste de succes. VEO crește în continuare și prima resursă pentru această creștere a fost și mereu vor fi oamenii noștri.

Profil :

Căutăm o persoana cu abilitati manageriale si atitudine proactivă, spirit de inițiativă și cu abilități comerciale pentru a se alatura departamentului nostru de achizitii internationale din Constanta.

- Experienta de minimum 1-2 ani in people management/coordonare de echipe comerciale (vanzari sau achizitii) si in lucrul pe bază de KPI’s ;
- Experienta in interactiune cu diferiti clienti internationali;

- Cunoasterea limbii italiene sau a limbii spaniole la un nivel avansat (minimum nivel B2)
- Cunoașterea limbii engleze la un nivel mediu-avansat (minimum nivel B1-B2);
- Disponibil/a pentru deplasari ocazionale la celelalte sedii ale companiei de pe teritoriul Europei;
- Cunoașterea limbii engleze la un nivel avansat (minimum nivel B2);
- Disponibil(a), corect(a), implicat(a) în munca sa, bune abilităti de organizare și o atitudine proactiva;
- Cunoașterea de instrumente PC: Excel, Word , Internet.

Responsabilitati :

Managerul echipei de achiziții va forma, dezvolta și coordona o echipă de achizitori/buyeri, de la sediul nostru din Constanta.

În calitate de Manager echipă achiziții, principalele misiuni vor fi:

- Coordonarea unei echipei de 5-7 buyeri/achizitori,  de la sediul nostru din Constanta;
- Acompanierea, motivarea si monitorizarea targetelor/obiectivelor echipei;
- Asigurarea transferului de task-uri către membrii echipei şi intervenția în rezolvarea problemelor;
- Dezvoltarea competențelor comerciale ale echipei;
- Dezvoltarea unei ambianțe de lucru pozitive, asigurand coaching-ul individual și colectiv al echipei;
- Analizarea rezultatelor echipei și raportarea acestora catre top management.

Beneficii :

- Formare la nivel internaţional;
- Reale oportunități de dezvoltare a unei cariere într-un mediu profesionist, alături de o echipă dinamică și de succes;
- Pachet salarial atractiv.