Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

RESPONSABILITĂŢI

Recepționează marfa primită, pe baza facturilor de la furnizor și verifică dacă corespunde din punct de vedere cantitativ și calitativ facturilor de import;
Întocmește Procesul Verbal de Recepție al mărfii; înregistrează diferențele și le comunică asistentului/ei comercial/e pentru înregistrarea lor în sistem si comunicarea cu furnizorul;
Urmareste reclamațiile trimise catre furnizor pentru diferentele constatate la receptia marfii până la soluționarea acestora;
Aranjează piesele de schimb recepționate pe rafturi;
Eliberează piese de schimb către clienți pe baza cesiunilor si avizelor de expeditie;
Pregateste colete pentru expedierea pieselor de schimb la clienții direcți sau la sediile IPSO din țară;
Face inventare periodice pe toate segmentele de piese și pregătește inventarul annual.

CERINŢE

Studii medii, de preferință tehnice;
Experiență de 2 ani pe un post similar;
Cunoștințe MS Office, în special programul Excel;
Cunoștințe minime de gestiune a unui stoc;
Engleza – nivel incepator.

PROFIL CANDIDAT

Autonom, organizat;
Atenție la detalii;
Spirit de echipă.