Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/ adresele jobului

București

Candidatul ideal:

* absolvent studii economice/tehnice,  medii sau superioare

* experienta in gestionarea stocurilor, facturare.

* experienta in gestionarea procesului logistic: incarcare, descarcare, ambalare,  etichetare, etc

* cunoasterea procedurii de listare AWB-uri pentru furnziorii de servicii logistice ( Cargus, Fan Courier, etc)

* experienta in folosirea unui soft contabil ( ERP, CHARISMA, SAGA, etc)

* permis conducere categ B si/sau C

* onest, punctual, rapid, riguros, atent la detalii , proactiv, multi-tasking

* domiciliul in Bucuresti

Responsabilitati:

** gestiunea stocurilor ( aprox 4000 SKU)

** analize si rapoarte de stoc, precomenzi furnizori interni si externi

** gestionarea incarcarii comenzilor la furnziorii externi si urmarirea expeditiilor pana la receptia in depozit

** facturare si listare AWB-uri, pregatirea si verificarea coletelor pentru expediere

** manipulare marfa- incarcare-descarcare

** receptia marfurilor fizic si scriptic

**  inventare anuale si trimestriale