Sef serviciu intern de prevenire si protectie

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

800 €

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Cerinte:

Absolvent studii superioare tehnice

Experienta pe o pozitie similara – minim 2 ani

Absolvent curs Securitate si Sanatate in Munca cu o durata de minim 180 ore

Evaluator si Auditor de Risc SSM

Cadru Tehnic PSI

Persoana atenta la detalii, organizata

Abilitati de inter-relationare si capacitate de lucru in echipa

Responsabilitati:

- Organizarea, coordonarea si conducerea activitatii pe linie de SSM si PSI la nivel central si teritorialentru intreaga organizatie;

Actualizarea si implementarea procedurilor si regulamentelor interne privind sanatatea si securitatea in munca, conform cerintelor legiii HG

rganizarea, coordonarea si conducerea activitatiilor pe linie de SSM si PSI la nivel central si teritorial pentru intreaga organizatie;

Actualizarea si implementarea procedurilor si regulamentelor interne privind sanatatea si securitatea in munca, conform cerintelor legale

Intocmirea si raportarea substantelor peruculoase catre institutiile statului

Identificarea si evaluarea riscurilor de accidentare si inbolnavire profesionala pentru posturile de lucru ale organizatiei;

Actualizarea planului de prevenire si protectie pentru toate posturile de lucru ale organizatiei ;

Auditarea SSM - IS

Gestionarea relatiei cu organele de specialitate (ITM si ISU) ;

Stabilirea, dispunerea si urmarirea punerii in aplicare a masurilor dispuse in urma controalelor ITM si ISU;

Elaborarea si actualizarea de instructiuni proprii pentru completarea si aplicarea reglementarilor de SSM si PSI, tinand seama de particularitatile activitatilor desfasurate in organizatie ;

Realizarea evidentelor cu privire la locurile de munca cu conditii deosebite si accidente de munca;

Evidenta si asigurarea ca locurile de munca sunt dotate cu materialul necesar protectiei muncii si ca nu prezinta pericole privind SSM;

Gestionarea si avizarea acordarii EIP la nivel central si teritoria pentru intreaga organizatie ;

Intocmirea documentatiilor cu caracter tehnic de informare si instruire a angajatilor, in domeniul SSM si PSI;

Elaborarea programului de instruire - testare la nivel central si teritorial pentru intreaga organizatie ;

Verificarea periodica a modului de respectare a reglementarilor SSM si PSI de catre lucratori la nivel central si teritorial/national pentru inreaga organizatie ;

Gestionarea relatiei cu cabinetele de medicina munciii tinerea evidentelor examenelor medicale;

Formarea comitetului de securitate si sanatate in munca si colaborarea cu reprezentantii lucratorilor pentru realizarea programelor privind imbunatatirea conditiilor de munca;

Acordarea de consultanta departamentelor cu privire la reglementarile de SSM si PSI;

Alte atributii si obligatii, asa cum decurg ele din cerintele Legii si HG

Disponibilitate pentru deplasari in teritoriu