Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Șoseaua Orhideelor, București

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

500 €

Te pasioneaza arta si/sau activitatile creative de tipul hobby & craft ?
Esti o persoana dinamica, comunicativa, cu spirit de echipa si careia ii place sa ia initiativa ?

Te vrem in echipa noastra unde le vei oferi clientilor nostri o experienta remarcabila din momentul in care intra in magazin si pana la iesire. Clientii nostri sunt oameni creativi, studenti si profesori la arte, artisti profesionisti si amatori care au nevoie de ajutor in a-si alege materiale de arta si a le achizitiona.

Nu cautam doar un simplu vanzator care incaseaza, ci un negustor in adevaratul  sens al cuvantului, care inspira clientii, ii sfatuieste si ii ajuta sa isi gaseasca ceea ce doresc intr-un loc primitor.

Suntem cel mai mare distribuitor de materiale de arta din Romania si muncim inteligent si cu spor pentru a deveni lider de/pe piata.

Lucram de peste 20 de ani in domeniu si in tot acest timp le-am oferit tuturor clientilor nostri un serviciu excelent cu care ne mandrim (vezi recenziile de pe pagina noastra de facebook).

Iti oferim un mediu de lucru placut si stimulant in care te vei dezvolta profesional, cu posibilitati de promovare si remuneratie atractiva (salariu de baza 1500ron + bonus din vanzari + bonuri de masa).

Responsabilitati:

  • Consilierea clientilor si prezentarea produselor
  • Crearea si mentinerea unei relatii pozitive cu clientii
  • Procesare plati (facturare, incasare) si returnari
  • Efectuare comenzi pentru aprovizionea magazinului, primirea si asezarea produselor pe raft
  • Procesare comenzi plasate online

Cautam o persoana cu:

  • Abilitati de comunicare excelente, claritate si persuasiune
  • Simt commercial si cunostinte de vanzare (cross-sell, up-sell)
  • Abilitati de customer service exceptionale
  • Spirit de echipa, dinamica, care ia initiativa, lucreaza eficient si se adapteaza usor ; cu dorinta de invatare despre ultimele produse aparute si campanii de promovare
  • Atentie la detalii (plasare comenzi, verificare stoc, etichete, bani)
  • Cunostinte operare calculator
  • Disponibilitate de a lucra in zilele de sambata, prin rotatie

Reprezinta un avantaj:

  • Experienta in vanzari si operare casa de marcat
  • Cunostinte de limba engleza
  • Cunostinte si/sau inclinatie catre arte plastice, hobby & craft

De ce sa lucrezi cu noi ?

  • Investim in tine: iti oferim un training solid si vei deveni expert in materiale de arta  si tehnici
  • Iti vei perfectiona abilitatile de comunicare, persuasiune si vanzare in relatiile cu clientii si colegii din tara
  • Stabilitate si seriozitate. Dorim sa ramai cu noi si sa crestem impreuna. Nu cautam un simplu vanzator pentru urmatoarele luni, ci o persoana serioasa, dedicata, care va lucra cu noi pe termen lung
  • Iti oferim posibilitati de promovare in cadrul companiei –apreciem fiecare membru al echipei, pentru noi nu esti doar un simplu vanzator
  • Iti oferim un mediu de lucru placut si prietenos

  • Interviu online
  • De ce crezi ca esti candidatul perfect pentru acest job?
  • Cum ai aborda un client nesigur, care cauta un cadou?
  • Daca ai experienta in vanzari, poveste un moment in care ai oferit un serviciu clienti exceptional.