Lucrator Comercial/Bufetier/Ospatar Aeroport

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

224 Calea Bucureștilor, Otopeni

Se recruteaza si din

București

DNATA CATERING din România furnizează pe Aeroportul  Internaţional  Henri Coandă (AIHCB):  servicii de alimentaţie publică pe Terminalul Plecări din AIHCB prin unităţi de tip: fast-food, snack-bar, cafenele şi restaurante  şi servicii de catering la bordul aeronavelor.

Serviciile de alimetaţie publică mai sunt furnizate şi in saloanele business şi VIP.

Descrierea jobului:

Servirea produselor alimentare si a bauturilor precum si satisfacerea cererilor clientilor prin standardele solicitate de companie;
Participa la pregatirea locatiei, la verificarea termenelor de garantie a produselor conform standardului companiei si in acord cu indicatiile sefului de sala;
Respectarea regulilor de servire printr-o atitudine profesionala, si intr-o maniera eficienta;
Preluarea si servirea comenzilor;
Cunoasterea meniului astfel incat sa poata oferi in orice situatie informatii competente cu privire la produsele din meniu;
Realizarea incasarilor;
Acordarea sprijinului clientilor in alegerea preparatelor;
Foloseste tehnici de eficientizare a vanzarilor.

Program de lucru:

12/24 si 12/48, cu contract de munca pe perioada nedeterminata.

Candidatul ideal:

Studii liceale/scoala profesionala;
Experienta pe o pozitie similara - constituie avantaj;
Cunoasterea limbii engleze la nivel conversational - constituie avanataj;
Diploma de ospatar - constituie avantaj;
Bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;
Orientare catre client.

Beneficii:
Oferim angajatilor noştri oportunitatea de a lucra alături de persoane cu experienţă semnificativă în domeniu.
Garantia corectitudinii contractuale;
Salariu fix + spor vechime totala in munca + spor de noapte + spor de weekend;
Bonusuri periodice dobandite in urma peformantelor dovedite si a vanzarilor;
Facilitati acordate angajatilor in cadrul companiei (tichete de masa, masa calda, transport, alte facilitiati conform Contractului Colectiv de Munca);
Planuri de Dezvoltare Profesionala si training, activitati sociale in cadrul companiei.