Logistician Metode Flux (engleza si franceza)

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză, franceză

Adresa/adresele jobului

Responsabilitati principale ale postului :

• Defineste si pune in practica strategia de Conditionare si Ambalare, aplicabila furnizorilor si in intern RENAULT pentru Piese si Accesorii ;
• Se asigura de respectarea etapelor de validare a Conditionarii la crearea referintelor si garanteaza respectarea etapelor de Conditionare pentru referintele proiectelor Vehicule si Organe ;
• Gestioneaza calitatea Ambalajelor/Conditionarii si costurile asociate (pret de cumparare, costuri logistice) si trateaza incidentele calitate Conditionare ;
• Contribuie la redactarea si evolutia Caietelor de sarcini Conditionare Piese si Accesorii RENAULT si asigura validarea tehnico-economica a Ambalajelor pentru proiectele Vehicule si Organe, propuse de furnizori.

Profil candidat :

• Studii superioare ;
• Experienta de min. 2 – 3 ani in Logistica si/sau Inginerie, reprezinta un avantaj ;
• Cunostintele specifice de conceptie ambalaje, reprezinta un avantaj ;
• Competente lingvistice: limba engleza si limba franceza - nivel avansat ;
• Buna cunoastere a pachetului MS OFFICE (Word, Excel, Power Point) ;
• Disponibilitate pentru deplasari, urmarind perimetrul de responsabilitate definit ;
• Orientare catre Client, capacitate de gestionare a relatiilor transverse meserii/tari, abilitati de comunicare, gandire structurata, capacitate de analiza si sinteza, spirit de initiativa.