Detalii loc de munca

ANUNT INACTIV: Angajatorul nu recruteaza momentan in mod activ pentru aceasta pozitie, dar poti aplica la anunt.

Logistician gestiune flux

Angajeaza Premium Talent
Nivelul carierei
Middle (2-5 ani)
Tip job
Full time
Limbi vorbite
Engleză - Avansat
Adresa
Posturi disponibile
1

Departamnetul Material Management recruteaza Logistician Gestiune Flux.

Responsabilități:

  • Responsabil pentru administrarea corectă a bazei de date  a materialelor pentru componente standard si just-in-time;
  • Efectueaza analiza privitoare la incarcarea existenta in cele 3 locatii de productie in baza careia ia decizia „make or buy”; creaza comenzi de productie si/sau aprovizionare;
  • Intocmeste comenzile catre furnizori si/sau  comenzile de productie;
  • Gestioneaza necesarul pentru píesele standard aferente comenzilor de la clienti;
  • Responsabil pentru evidenta comenzilor si este raspunzator de respectarea termenelor de livrare;
  • Urmareste comenzile de aprovizioanrea si atentioneaza frunizorii pentru respectarea termenelor din comenzi;

    Cerințe
  • Studii universitare de specialitate (specializări tehnice);
  • Experianta intr-un domeniu similar- reprezinta avantaj;
  • Cunostinte de prelucrare electronica a datelor (MS-Office, Excel, Outlook) ;
  • Cunoștințe SAP – reprezintă avantaj;
  • Cunoașterea foarte bună a limbii engleze, cunoștințe de limba germană reprezintă un avataj;
  • Persoană comunicativă, cu disponibilitate spre învățare;

Beneficii

  • Prime anuale;
  • Training initial;
  • Mediu de lucru competitiv.