Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

germană, engleză

Adresa/ adresele jobului

Strada Lyon, Sibiu

Responsabilitati :

  • Planificarea ṣi comandarea pieselor pentru productia de serie, la furnizori interni ṣi externi;
  • Plasarea comenzilor în productie, în vederea respectării termenului solicitat de către client;
  • Asigurarea lanṭului de aprovizionare, în colaborare strânsă cu departamentul de cumpărări, producṭie, precum ṣi cu celelalte departamente;
  • Supravegherea ṣi optimizarea stocurilor;
  • Urmărirea ṣi coordonarea comenzilor către furnizori, în vederea asigurării disponibilităṭii materialelor, clarificarea urgenṭelor de livrare, avizarea livrarilor întârziate, monitorizarea livrărilor, adaptarea eventualelor modificări de cantitate si termen;
  • Introducerea măsurilor corective pentru îmbunătăṭirea performanṭei livrărilor;
  • Efectuarea analizelor de necesar ṣi evaluarea stocurilor;
  • Prelucrarea datelor în sistemul informatic;
  • Respectarea strategiei de cumpărare.

 Cerinṭe :

  • Studii superioare tehnice sau economice
  • Experienṭă pe un post similar, de cel puṭin 3 ani
  • Experienṭă în activităṭi de logistică
  • Cunoṣtinṭe de operare PC (Ms Office)
  • Cunoṣtinṭe la nivel avansat de limba germană (limba engleză constituie un avantaj)
  • Experienṭă relevantă cu sisteme ERP
  • Abilităti de planificare, organizare si comunicare
  • Abilităṭi de negociere
  • Orientare către rezultate, respectarea termenelor
  • Spirit de echipă

 Oferta (bonusuri, beneficii) :

  • Posibilitatea de a lucra într-un colectiv tânăr ṣi dinamic
  • Pachet salarial motivant
  • Bonus de performanṭă
  • Dezvoltarea carierei într-o companie de succes