Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză, franceză

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

București

Responsabilitati principale:

  • Calculează, consolidează și optimizează costul logistic pe unitate (vehicul) in lantul de aprovizionare inbound;
  • Manageriaza fluxul logistic pentru lansarea noilor vehicule;
  • Respectă termenele și costurile stabilite;
  • Supraveghează mai multe proiecte ce tin de dezvoltarea și articularea metodelor de optimizare a costurilor;
  • Ofera feedback cu privire la planificarea generală a proiectului;
  • Pregătește și prezintă toate datele pentru QCDP (Calitate / Costuri / Timp / Valoare), evaluând performanța fluxurilor de piese, calculând costul logistic al proiectului, gestionând productivitatea, pentru a optimiza costurile de transport;
  • Organizează bugetul - calculează și emite costul logistic pe unitate in primul an de viață serie;
  • Se asigura că impactul costului transportului este luat în considerare în ceea ce privește alegerea produselor.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare tehnice/ economice;
  • Experiență într-o poziție similară în logistică;
  • Abilități de management al proiectelor;
  • Limba engleza si franceza- nivel avansat;
  • Abilitati de negociere;
  • Capacitatea de analiză și sinteză a problemelor complexe;
  • Cunoștințe MS Office (Excel, PowerPoint);
  • Abilitatea de a rezolva conflicte, de a putea asimila noi cunostinte;
  • Abilitatea de a lucra independent și într-o manieră structurată, organizată și analitică.