Limbi vorbite

engleză, germană

Adresa/ adresele jobului

Cisnădie

Descrierea jobului:

  • prelucrarea si planificarea comenzilor de productie
  • stabilirea programului de productie in baza comenzilor
  • intocmirea comenzilor catre furnizori
  • lansarea comenzilor interne de productie
  • urmarirea fluxului de marfa
  • urmarirea consumului de marfa, inregistrarea rebuturilor
  • urmarirea termenelor de realizare si livrare a produselor
  • intocmirea si arhivarea documentelor de livrare a marfii
  • operarea in stoc a miscarilor de marfa
  • participarea la procesele de inventariere lunare si/sau anuale.

Cerinte:

  • studii superioare
  • experienta intr-un post similar constituie avantaj
  • cunostinte solide Excel si limba engleza
  • cunostinte de limba germana la nivel avansat
  • experienta in utilizarea programului SAP/sistem ERP constituie avantaj
  • abilitati foarte bune de planificare, atentie la detalii, atitudine pozitiva si proactiva.

Beneficii:

  • Pachet salarial atractiv (incluzand tichete de masa, prime de Paste, Craciun, 8 Martie)
  • Prima de transport pentru angajatii cu domiciliul in Mun. Sibiu
  • Oportunitate de a lucra intr-un mediu competitiv
  • Acces la programe de dezvoltare profesionala
  • Reduceri/gratuitati la servicii medicale la Centrul Medical Aria.

Descrierea companiei:

Swoboda este o companie de familie care opereaza in intreaga lume cu mai mult de 3200 de angajati. Dezvoltam si fabricam componente de inalta precizie pentru sistemele electronice de automobile, totalizand 90000 de metri patrați de suprafata a cladirilor in Germania, Romania, Republica Ceha, SUA, Mexic și China. In fiecare zi, mai mult de 1 milion de componente prefabricate parasesc fabricile noastre.

Swoboda Hartmann Cisnadie are peste 600 de angajati in prezent. Activitatile companiei se concentreaza asupra proceselor de asamblare manuale si semi-automate de senzori de nivel si senzori de siguranta sau comutatoare de dezactivare a airbagurilor, impreună cu testarile necesare.