Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Iti oferim oportunitatea de a te alatura echipei pe postul de LOANS ADMINISTRATION PROFESSIONAL!

Responsabilitatile postului:

  • respectarea tuturor procedurilor interne referitoare la activitatea de creditare a clientilor Corporate;
  • verificarea si urmarirea indeplinirii la termen a conditiilor de aprobare ale creditelor acordate clientilor Corporate;
  • verificarea indeplinirii tuturor conditiilor prealabile efectuarii unei trageri;
  • efectuarea de trageri si rambursari din creditele corporate aprobate, conform conditiilor de aprobare;
  • urmarirea colectarii ratelor de credit scadente, a dobânzilor si comisioanelor aferente, precum si a sumelor cesionate prin contractele de garantie;
  • setarea in sistemul informatic toate caracteristicile creditelor aprobate si asigura mentenanta acestora;
  • colaborarea in strânsa legatura cu Divizia Corporate, Divizia Juridica si cu sucursalele, precum si cu orice alt departament al bancii, daca este cazul.

Competente necesare postului:

  • Studii superioare economice finalizate;
  • Experienta de 2-3 ani intr-o pozitie similara, in domeniul bancar;
  • Cunostinte de nivel avansat in domeniul economic-financiar;
  • Cunostinte de tehnici administrative si de birou;
  • Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat, inclusiv limbajul de specialitate;
  • Cunoasterea unui editor de texte (ex. Word) si a programului Excel, precum si operarea in Outlook Express;
  • Cunostinte avansate de gestionare a bazelor de date electronice