Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Brașov

Administrator server LINUX

Descrierea jobului:

Administrarea serverelor Linux pentru un client din Olanda. Servere DELL situate in Datacenterul din Amsterdam.

Debugging, implementare solutii, testare si update la versiuni noi, verificare loguri si monitorizare servicii server.

Creare si mentinere documentatie pentru solutiile folosite.

Candidatul ideal:

Proactiv, organizat si serios.

Conditii necesare:

- Cunostinte solide de LINUX (CentOS, Redhat)

- Cunostinte avansate Tomcat, Nginx,  Apache HTTP, Apache SOLR, Java, Bind, IPtables, Certificate SSL

- Cunostinte solide baza de date MySQL

- Cunostinte PHP, XML, Perl, scripting&automatizare (Bash/Shell)

- Cunostinte sisteme de monitorizare servere (Nagios)

- Cunostinte Heritrix/Wayback - constituie avantaj

- Gandire analitica si capacitate de troubleshooting avansat

- Capacitatea de a lucra atat in mod independent, cat si in echipa

- Cunoasterea limbii engleze (mediu-avansat)

- Indemanare, seriozitate in relatia cu clientii si cu firma

- Creativitate, Punctualitate, Perseverenta, Flexibilitate

- Cel putin 2 ani experienta in Administrare servere Linux

Doar candidatii selectati vor fi contactati.

  • Interviu online
  • Solutionarea carei probleme v-a adus cea mai mare satisfactie in administrarea serverelor Linux?
  • Care este cea mai importanta calitate a dvs.?
  • Care este salariul net dorit?