Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

București

Responsabilitati principale:

  • Coordoneaza direct, impreuna cu furnizorii, dezvoltarea bateriilor pentru autovehicule in cadrul sistemului de management al energiei, asigurandu-se ca acestea raspund cerintelor tehnice ale proiectelor de care este responsabil;
  • Planifica realizarea de prototipuri de laborator, organizeaza testarea si analiza performantelor acestora, valideaza din punct de vedere tehnic noile produse;
  • Participa la stabilirea procedurilor pentru testarea si validarea noilor baterii;
  • Raspunde de coerenta activitatilor in cadrul proiectelor de care este responsabil, pentru a asigura respectarea termenelor;
  • Propune solutii noi de imbunatatire a calitatii bateriilor pentru autovehicule, a fiabilitatii, de reducere a costurilor, de optimizare a proceselor de productie;
  • Coordoneaza activitatile legate de evolutia produselor in viata serie;
  • Analizeaza si urmareste indicatorii de calitate ai bateriei in viata serie;
  • Participa la analiza factorilor de influenta a calitatii impreuna cu furnizorii;
  • Urmareste respectarea procedurilor referitoare la logistica in cadrul uzinelor de productie;
  • Mentine legatura cu furnizorii de baterii si raporteaza evolutia activitatii;
  • Elaboreaza rapoarte privind evolutia calitatii bateriilor si propune solutii de ameliorare.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare tehnice- Electrica/ Electronica;
  • Experienta profesionala: 3-5 ani in domeniul ingineriei electrice sau electronice;
  • Bune abilitati de comunicare;
  • Cunostinte avansate limba Engleza;
  • Permis de conducere- categoria B.