Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Iași

Candidatul ideal este pasionat de lectură, iubește cărțile, este un perfecționist și o persoană comunicativă și plăcută. Este absolvent de studii umaniste, dornic să facă carieră în acest domeniu al difuzării de carte, atent la detalii, meticulos și cu maniere alese. Toate acestea sunt foarte importante pentru noi, de aceea vrem să împărțim cu tine motto-ul nostru: „Cartea este o pasiune, iar pasiunea se împarte...”

Responsabilități:

- oferă clienților informații și recomandări prompte, corecte și complete despre cărți sau alte produse culturale;

- relaționează cu clienții librăriei într-o manieră politicoasă, amabilă și prietenoasă, creând o atmosferă plăcută în vederea fidelizării acestora;

- citește și învață cât mai multe lucruri despre oferta de produse existentă în stoc și se informează cu privire la noile apariții;

- recepționează, gestionează, expune cărțile și produsele asociate în funcție de domenii, teme, noutăți sau criteriile librăriei;

- se ocupă de ordinea generală în librărie;

- se implică în activitatea librăriei participând cu interes și cu idei la dezvoltarea acesteia etc.

Cerințe:

- cunoștințe și/sau studii umaniste;

- își dorește să lucreze să lucreze în domeniul difuzării de carte;

- cultură generală bogată, este energic, creativ și preocupat să se dezvolte;

- cunoștințe de operare PC;

- experiență în domeniul comercial sau în alte servicii pentru clienți;

- persoană amabilă, prietenoasă, comunicativă și harnică;

- manifestă interes față de profesie și respect față de clienți, comportament loial și corectitudine.

Beneficii:

- un pachet salariat atractiv cu bonusuri de performanță în funcție de rezultatele librăriei;

- un loc de muncă stabil dacă demonstrezi că ești omul potrivit la locul potrivit într-o echipă pasionată de lectură;

- dezvoltare pe plan personal și profesional;

- condiții de muncă plăcute.