Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Canditatul ideal
- Se simte cel mai bine printre cărți, îi plac filmele, muzica și vrea să fie mereu la curent cu noile trenduri şi evenimente culturale;
- Cunoaște mediu limba engleză;
- Comunicativ, pozitiv, energic, empatic, zâmbitor și orientat să ofere servicii excelente clienților;
- Este creativ și cu iniţiativă;
- Este student sau absolvent de facultate;
- Ideal (dar nu obligatoriu) cu experienţă de lucru în librărie sau activități cultural-educative;

Descrierea Jobului
- Interacționează cu toţi clienții în mod direct, telefonic sau prin e-mail, oferindu-le informaţii, recomandă titlurile potrivite sau identifică soluţii alternative la cerinţele acestora într-o manieră prietenoasă şi profesionistă;
- Ȋnregistrează pe site sau în sistemele de stocare şi procesare date despre comenzi, produse şi clienţi;
- Încasează și operează în sistemul contabil şi de gestiune tranzacţiile zilnice;
- Duce spre îndeplinire planogramele de aranjare a cărţilor, creează rafturi pe diferite domenii şi subdomenii conform standardelor de prezentare;
- Asimilează în mod permanent informaţii despre titluri, edituri, autori, clienţi sau furnizori;
- Oferă informaţii despre programele de fidelizare, promoţii, discounturi;
- Participă la menţinerea curăţeniei.

Pachet salarizare:
- Salariu fix + bonuri de masă + bonusuri de performanță în funcție de rezultate;
- Discount-uri considerabile la cărţile și produsele din librărie;
- Participare gratuită la workshopurile și evenimentele culturale organizate sau găzduite de librărie;
- Libertatea de a se implica şi propune proiecte noi;