Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/adresele jobului

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Incepand din luna iulie, Farmaciile Help Net fac parte din grupul  Pheonix. Vino sa faci parte dintr-o echipă dede angajaţi la nivel European.

Responsabilitati:

  • Ofera avizul cu privire la legalitatea documentelor elaborate de companie;
  • Reprezinta compania in fata instantelor judecatoresti si a organelor arbitrare;
  • Urmareste aparitia dispozitiilor normative si semnaleaza managerilor de departament aceste aparitii, in vederea comunicarii lor catre echipe;
  • Elaboreaza, modifica, adapteaza contracte comerciale;
  • Tine evidenta proceselor si litigiilor in care compania este parte;
  • Elaboreaza de strategii si proceduri de lucru interne pentru departament si in relatia cu alte departamente;
  • Asigura consilierea managementului companiei ori de cate ori ii este solicitat acest lucru;
  • Participa la sedinte de analiza pe proiecte;
  • Gestioneaza relatia cu avocatii colaboratori;
  • Se implica activ la nivel intra si/sau interdepartamental in vederea atingerii obiectivelor companiei;
  • Are o abordare proactiva si propune solutii pentru optimizarea colaborarii intre membrii echipelor intra / interdepartamentale implicate in atingerea obiectivelor companiei;

Cerinte:

  • Minim 3 ani experienta intr-o pozitie similara;
  • Experienta contracte inchiriere, dreptul muncii, drept societar, drept civil si consultanta pentru companie;
  • Atitudine proactiva, orientare catre clientul intern si extern;
  • Atentie la detalii, spirit de lucru in echipa;
  • Bune abilitati de comunicare;
  • Cunostinte de limba engleza – avansat;
  • Studii superioare, Facutatea de Drept/Stiinte juridice;

Beneficii:

  • Posibilităti de promovare şi dezvoltare profesională;
  • Accesul la programe de training specializate şi pregătire profesională;
  • Cadouri corporate;
  • Preţuri promoţionale la clinici private, plan de discount-uri relevante la produsele şi serviciile mai multor parteneri;
  • Biblioteca Bookster, 7Cards, Fructe la birou;