Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Scop rol:

Pozitiile constau in asistenta la punerea in functiune a instalatiilor energetice (turbina si auxiliare, generator si auxiliare) din industrie, termocentrale sau centrale nucleare, lucrari efectuate de catre General Electric Power Service in santierele acestuia din intreaga lume.

Responsabilitati:

  • Reparatii mecanice ale masinilor energetice rotative si auxiliarele acestora;
  • Demontarea/remontarea, curatarea si expertizarea prin controale dimensionale ale ansamblelor si subansamblelor mecanice de la masinile termice sau nucleare rotative;
  • Completarea pasapoartelor de control atat la demontare cat si la remontarea ansamblurilor si subansamblelor mecanice de la masinile termice sau nucleare rotative;
  • Asistenta la punerea in functiune a instalatiilor energetice (turbina si auxiliare, generator si auxiliare) din industrie, termocentrale sau centrale nucleare;
  • Manipularea utilajelor si dispozitivelor speciale folosite in procesul de reparatie a masinilor energetice rotative;
  • Utilizarea polizoarelor, SDV-urilor, AMC-urilor din trusa lacatusului mecanic.

Cerinte:

  • Studii medii profil mecanic (colegiu tehnic/scoala profesionala/ liceu etc);
  • Cunostinte medii PC (Microsoft Office);
  • Minim 3 ani experienta intr-o pozitie similara;
  • Cunostinte medii limba engleza; franceza constituie  un avantaj;
  • Disponibilitate calatorii 80% din timpul de lucru;
  • Abilitati de comunicare, capacitate de analiza a informatiilor, capacitate de solutionare a problemelor rapid si eficient, personalitate proactiva;
  • Abilitati de organizare la locul de munca, implicare, seriozitate si responsabilitate;
  • Corectitudine, flexibilitate, initiativa, rezistenta la efort, capacitate de lucru cu termene limita, dinamism;
  • Experienta de lucru  pe masini termice rotative (avantaj);
  • Abilitari/cunostinte foarte bune de desen tehnic si folosirea AMC-urilor;
  • Permis conducere cat. B;
  • Referinte de la locurile de munca anterioare.

Oferim:

  • Posibilitati de dezvoltare a competentelor profesionale intr-o companie multinationala renumita, lider in domeniul energetic;
  • Cursuri de perfectionare si dezvoltare;
  • Cariera internationala.

  • Interviu online
  • Aveti disponibilitate de a calatori in tara si in strainatate aproximativ 80% din timpul de lucru?