Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Constanța

Se recruteaza si din

Galați, Mangalia, Medgidia, Techirghiol

Responsabilităţi:

  • Execută confecţii metalice, asamblări nedemontabile,  recondiţionează piese uzate prin sudare, debitează materiale pentru confecţionarea anumitor piese.

  • Execută lucrări de revizii, întreţinere curentă şi reparaţii la instalaţiile, echipamentele, macaralele (utilajele) din cadrul societăţii.

Lucrările efectuate de lăcătuşul mecanic de întreţinere şi reparaţii se aplică la o mare diversitate de maşini, utilaje şi instalaţii, specific unui operator portuar şi cuprind în general:

- întreţinerea curentă a maşinilor şi instalaţiilor şi înlăturarea tuturor dereglărilor şi defecţiunilor apărute în timpul funcţionării;

- controlul periodic al exploatării corecte a utilajelor, în scopul prevenirii eventualelor avarieri accidentale;

- controlul bunei funcţionări a sistemului de ungere centrală;

- efectuarea recondiţionării sau înlocuirii unor organe de maşini în cazul defecţiunilor neprevăzute sau al constatării unei uzuri premature a acestora;

- executarea de reparaţii curente şi reparaţii capitale.

Candidatul Ideal este:

- motivat să dezvolte o carieră pe termen lung în organizație;

- responsabil;

- disciplinat și îndemânatic;

- dornic să facă parte dintr-o echipă.

Cerinţe:

- absolvent Şcoală Profesională/ Liceu Mecanic (Tehnic);

- experienţa pe un post similar ar reprezenta un avantaj;

- cunosţinte prelucrare prin aşchiere;

- cunoştinte sudură electrică;

- cunoaşterea specificaţiilor instalaţiilor, echipamentelor şi macaralelor (utilajelor tehnologice) specifice unui operator portuar.

  • Interviu online
  • 1. Ce calificari ai in domeniu?