Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Strada Henri Coandă, Sibiu

Cerinte:

Studii medii;
Experienta de lucru intr-un mediu industrial, cu masini sau echipamente complexe;
Capacitatea de a cunoaste si de a respecta documentatia tehnica/ tehnologica si de control necesara in activitatea curenta;

Cunostiinte in domeniului vopsitoriei/cromare.

Capacitatea de a efectua analize fizico-chimice.

Responsabilitati:

Prelevari de probe pentru determinari si analize fizice si chimice din toate zonele unde se impune.

Prelevari de probe pentru determinari ale agentilor cu impact asupra mediului.

Efectuarea analizelor si determinarilor chimice si fizice care se impun in cadrul atelierelor/ liniilor de productie (vopsitorie, cromare, sudura, componente, .).

Pregatirea si corectia solutiilor de clatire, activare si pasivare.

Efectuarea tuturor determinarilor fizice si chimice ale vopselelor si ale intaritorilor folosite la robotul de vopsire.

Intocmirea si inregistrarea rapoartelor de analize si determinari.

Inventarierea si inregistrarea consumului la substante chimice.

Intretinerea aparaturii din laborator conform instructiunilor de folosire si intretinere.

Oferim:
pachet salarial atractiv;
posibilitati de dezvoltare profesionala;
posibilitatea de a activa intr-o firma multinationala;
lucrul intr-o echipa cu nivel profesional inalt.