Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/ adresele jobului

Cluj-Napoca

Se recruteaza si din

Florești

CRH Ciment Romania cauta Laborant Betoane.

Responsabilitati:

- Aplica standardele, programele si procedurile de calitate specifice si in conformitate cu reglementarile in vigoare

- Intocmeste corectiile de umiditate si granulozitate agregate la retetele de preparare betoane

- Executa incercarile distructive

- Intocmeste rapoarte pentru probe preliminare mortare si betoane

- Respecta procedurile tehnice de executie pentru determinarile pe care le efectueaza

- Intocmeste registrele pentru incercari, le completeaza la zi si le arhiveaza corespunzator

- Intocmeste interpretarile statistice trimestriale (sau lunare)

- Asigura asistenta tehnica pentru serviciul comercial al statiei de betoane

- Asigura relaţia cu clientii externi pe santiere pentru betoanele livrate

- Centralizeaza necesarul de materiale consumabile din laborator

Cerinte:

- Absolvent liceu specialitate

- Experienta anterioara relevanta - 2 ani

- Cunostinte metode si proceduri Laborator

- Abilitati de operare PC

- Permis conducere cat. B

Beneficii:

- Companie multinationala, solida

- Salariu competitiv, beneficii