Key Account (Reprezentant Vanzari)

key account

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/ adresele jobului

București; Pitești; Bacău

Unul dintre cei mai importanti distribuitori de medicamente la nivel national își mărește echipa!

Candidatul ideal

• Minim 3 ani experiență în vânzări în domeniul farmaceutic;
• Studii superioare finalizate, constituie avantaj studiile în domeniul farmaceutic;
• Foarte bune abilități de negociere și comunicare;
• Abilități de organizare și planificare/prioritizare;
• Cunoștinte operare PC: Excel, Word – nivel avansat;
• Carnet de conducere categoria B.
• Disponibilitate pentru deplasări.

Responsabilități:

• Prezintă oferta curentă și ofertele speciale către clienții din portofoliu;
• Vinde produsele farmaceutice și parafarmaceutice aflate în oferta curentă către clienții din portofoliu;
• Se ocupă constant de creșterea vânzărilor prin găsirea de noi clienți în cadrul zonei geografice alocate și prin creșterea vânzărilor pe fiecare client;
• Urmărește respectarea contractelor de către client;
• Încasează facturile la termen emise către clienții din portofoliu;
• Realizează target-urile individuale de vânzari și încasări;
• Colaborează cu Director Logistică pentru realizarea la termen a livrărilor;
• Întocmește rapoarte de activitate.

Beneficii:

• Pachet salarial motivant (salariu, tichete de masă, asigurare de sănătate, card discount);
• Bonus variabil atractiv în funcție de performanță;
• Posibilități de dezvoltare și promovare în cadrul unei echipe tinere și dinamice.