Key Account Representative | Locatie: Satu Mare

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, maghiară

Adresa/ adresele jobului

Satu Mare; Cluj-Napoca

Se recruteaza si din

Cluj-Napoca, Satu Mare, Baia Mare

LeadUp Academy asista o companie romaneasca competitiva in realizarea procesului de selectie pentru postul de:

Key Account Representative

Locatie: Satu Mare

Responsabilitatile postului:

  • Realizarea obiectivelor cantitative și calitative de vânzări
  • Contacteaza clientii si ofera suport informational in vederea obtinerii unei colaborari de lunga durata
  • Mentinerea relatiei constant cu clientii asigurand un climat de incredere si parteneriat via e-mail sau telefonic
  • Mentinerea si dezvoltarea portofoliului de clienti prin strategii de vanzare stabilite de companie
  • Participarea la negocierea conditiilor comerciale in limitele stabilite de companie
  • Monitorizarea continua a ratei de profitabilitate pe fiecare client in parte si a marjei comerciale pe fiecare produs listat
  • Monitorizarea incasarilor in termen a facturilor existente ppentru clientii dedicati
  • Cunostinte de contabilitate primara si operare a unui program informatic
  • Preluarea produselor aduse pentru recondiționare și întocmirea avizelor și a bonurilor de comandă reparații
  • Verificarea şi actualizarea lunara a bazei de date cu clienţi

Candidatul ideal:

  • Experienta de minim 2 ani in domeniul de vanzare directa sau prin telefon/ comert / suport clienti
  • Absolvent de studii superioare în unul din domeniile: economie, contabilitate, financiare
  • Cunoștințe avansate de operare PC: Office (Excel, Word)
  • Limba engleză – nivel mediu, nivel conversational
  • Reprezintă un avantaj lucru într-un program de contabilitate (Saga, Charisma, WinMentor)
  • Atenție la detalii și acurateția datelor
  • Abilităţi de persuasiune, negociere si comunicare interpersonală
  • Capacitate de organizare si planificare
  • Abilitatea de a lucra în echipă

Clientul nostru este cel mai mare producator si distribuitor de benzi metalice din Romania.