Detalii loc de munca

Key Account Representative

Angajeaza Premium Talent
Nivelul carierei
Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)
Tip job
Full time
Limbi vorbite
Engleză - Mediu
Posturi disponibile
2

Responsabilitati principale:

  • Promovarea produselor diviziei Aesculap din aria terapeutica Terapie Interventionala:  cardiologie si radiologie interventionala
  • Efectuarea de analize, dezvoltarea si implementarea strategiilor de marketing si vanzari, stabilirea tacticilor pentru clientii cheie in functie de tendintele relevante ale industriei;
  • Dezvoltarea si mentinerea relatiilor cu distribuitorii alocati la clientii cheie;
  • Lucreaza in stransa colaborare cu Departamentul de Licitatii;
  • Mentinerea sau sporirea numarului de clienti si realizarea cifrei de afaceri previzionate pentru aria geografica de responsabilitate, folosind judicios resursele alocate de companie pentru acest scop;
  • Recuperarea creantelor scadente conform procedurii standard;
  • Actualizarea si îmbogatirea permanenta a bazei de informatii si cunostinte despre piata;
  • Initierea utilizatorilor în folosirea produselor Aesculap cardiologie si radiologie interventionala

Profilul candidatului:

  • Studii superioare finalizate, facultatea de Medicina sau Farmacie constituie avantaj
  • Experienta necesara: minim 1 an pe o pozitie asemanatoare intr-o companie cu produse similare, min 5 ani experienta in industria pharma
  • Buna intelegere a pietei locale si a produselor medicale constituie un avantaj
  • Limba engleza nivel avansat
  • Bune cunostinte de operare: Pachet MS Office
  • Adaptabilitatea la schimbare si imbunatatirea continua, flexibilitate
  • Abilitati de prezentare si negociere
  • Disponibilitate pentru deplasari si mobilitate in interes de serviciu
  • Permis de conducere categoria B

Oferta noastra;

  • Salariu motivant
  • Bonusuri anuale in functie de performanta
  • Abonament servicii medicale
  • Tichete de masa in format electronic