Detalii loc de munca

Key Account Manager - Vanzari Cluj

Nivelul carierei
Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)
Tip job
Full time
Adresa
Posturi disponibile
1

Candidatul Ideal

* Bune abilitati de comunicare si adaptare la interlocutor;
* Permis de conducere – categoria B;
* Disponibilitate pentru o activitate preponderent de teren;
* Cunostinte foarte bune de utilizare Excel;
* Responsabilitate fata de munca proprie si orientare catre atingerea rezultatelor;
* Studii medii/superioare;
* Constituie avantaj experienta profesionala in industria farmaceutica si/sau domenii care presupun relationarea cu clientii.

Descrierea jobului

• Stabilirea si implementarea unui mod de lucru cu clientii, monitorizarea si analiza situatiei comerciale si financiare a fiecarui client alocat in vederea construirii planului de afaceri care sa conduca catre realizarea obiectivelor de vanzare, incasare si gross margin;
• Monitorizarea informatiilor despre concurenta, obtinerea feedback-ului de la clienti referitor la orice aspect relevant cu privire la colaborarea intre acestia si companie;
• Colaborare cu echipa call center si cu reprezentantii altor departamente ale companiei in vederea implementarii modului de lucru cu clientii de tip KA retail si a monitorizarii acestuia;
• Promovarea ofertei comerciale, a ofertelor speciale catre clientii din portofoliu;
• Efectuarea de rapoarte si analize despre activitatea depusa;
• Implementarea conditiilor comerciale agreate cu clientii si realizarea volumelor negociate;
• Securizarea creantelor clientilor alocati prin incheierea de cesiuni si/sau incasarea creantei – personal, prin instrumente de plata si/sau prin agentii de livrare.

COMPENSATII & BENEFICII:
Pachet salarial motivant
Mediu de lucru placut
Asigurare de viata
Abonament servicii medicale
Posibilitatea de dezvoltare profesionala

Descrierea companiei

Europharm Distribuţie, este una dintre cele mai importante companii locale de distribuţie farmaceutică, cu o activitate de peste 26 de ani pe piaţa locală.

Principala noastră preocupare este de a fi PARTENERUL PREFERAT al producatorilor farma si al farmaciilor, orientat sa ofere solutii reciproc avantajoase, pe termen lung si sa contribuie la modelarea mediului de afaceri din domeniul sanatatii, cu scopul de a imbunatati viata pacientilor din Romania.

Domeniile de activitate ale Europharm Distribuţie implică:

Divizia Distribuţie Directă - Cu un portofoliu larg, care cuprinde peste de produse, de la peste 100 de furnizori locali şi internaţionali, Europharm Distribuţie se adresează unui număr de peste de puncte de lucru ale farmaciilor independente, lanţurilor naţionale, spitale şi alte tipuri de clienţi.

Divizia de Servicii Logistice si de Marketing - Europharm Distribuţie oferă o gamă largă de servicii pentru producătorii şi furnizorii de produse farmaceutice din România, cum ar fi: depozitare, manipulare, facturare, operaţiuni transport, livrare, dar şi servicii logistice pentru mostre, studii clinice şi materiale promoţionale. Portofoliul de Servicii de Marketing include servicii de Call Center, merchandising, promovare online si fata-in-fata, prin intermediul reprezentantilor comerciali.