Acest job nu mai este activ.

Key Account Manager FMCG (food)

Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Candidatul ideal:

  • Studii superioare
  • Experienta min. 5 ani in FMCG si in relatia cu clienti IKA
  • MS Office: Excel, Power Point, Word
  • Permis de conducere cat. B

Responsabilitati:

  • Contacteaza si faciliteaza semnarea de noi contracte cu clientii IKA targetati in limitele agreate de politica comerciala
  • Asigura managementul relatiilor comerciale cu clientii IKA existenti
  • Minitorizeaza comenzile si rezolva sesizarile, retururile, stornarile
  • Urmareste dezvoltarea portofoliului de produse din cadrul IKA
  • Optimizeaza livrarile catre conturi si se asigura ca nu intervin intarzieri in onorarea comenzilor
  • Coordoneaza activitatile de mercantizare, monitorizeaza respectarea planogramelor stabilite cu fiecare client
  • Elaboreaza planurile si obiectivele campaniei de vanzari, coordoneaza campaniile de vanzari si de livrari pentru contul desemnat
  • Cerceteaza piata  si identifica noi oportunitati