Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

București

Candidatul ideal

• Absolvent studii universitare – domeniul economic, etc.;
• Studii postuniversitare, MBA sau alte calificari in domeniul economic (constituie avantaj);
• Experienta relevanta in companii multinationale pe Modern Trade (intr-o pozitie similara, de preferat pe segmentul FMCG);
• Capacitate de analiza si sinteza;
• Excelente abilitati de comunicare, prezentare, negociere, planificare, organizare, monitorizare;
• Cunostinte aprofundate privind conceptele de piata;
• Gandire pozitiva, orientare spre rezultate, initiativa;
• Personalitate energica;
• Flexibilitate, capacitate de solutionare a problemelor respectiv usurinta in rezolvarea sarcinilor multiple;
• Cunostinte solide de limba engleza (scris, vorbit);
• Cunostinte solide operare PC (MS Office).

Descrierea jobului

• Atingerea obiectivelor de vanzare, de buget si vizibilitate agreate;
• Mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu principalii clienti - Modern Trade;
• Planificarea negocierilor a bugetelor si a activitatilor desfasurate cu conturile;
• Negocierea contractelor comerciale si a activitatilor, in limitele agreate;
• Implementarea planurilor de vanzare si de activare, impreuna cu echipa din teren;
• Intocmirea rapoartelor de vanzari si analizarea rezultatele obtinute;
• Managementul portofoliului de produse prin listarea in magazinele IKA a noilor produse si prin inlocuirea celor scoase din portofoliu;
• Urmarirea, raportarea si incadrarea in bugetele alocate;
• Monitorizarea si analiza activitatile competitorilor si recomandarea de cai de reactie;
• Alte task-uri in functie de proiectele companiei.

Beneficii:

• Pachet salarial atractiv, adaptat pozitiei;
• Bonusuri in functie de performanta;
• Masina, laptop, telefon de serviciu.