Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, franceză

Adresa/ adresele jobului

Calea Buziașului, Timișoara

Responsabilităţi:

Prospectarea pieţei şi îmbunătăţirea bazei de date a tuturor clienţilor locali şi globali.

Intocmirea planului strategic de vânzări.

Verificarea contractelor încheiate cu clienţii şi se asigură de întocmirea corectă a acestora (preţ, termen de plată, termen de livrare, etc).

Urmăreşte situaţia plăţilor clienţilor atribuiţi şi intreprinde acţiuni în vederea soluţionării plăţilor restante.

Realizează vizite la clienţii existenţi în vederea prezentării business-plan-ului, dar şi în vederea consolidării şi menţinerii relaţiilor cu aceştia.

Urmăreşte lunar nivelul de satisfacţie al clienţilor.

Actualizarea preţurilor produselor, analizarea ecarturilor şi transmiterea acestora către Departamentul Logistică.

Participă la acţiunile de promovare a firmei şi la realizarea de studii de marketing.

Cerinţe:
Microsof Office
Limba engleza-nivel avansat
Limba franceza-nivel mediu
Cunoştinţe generale materiale plastice, metale feroase şi neferoase
Cunoştinţe desen tehnic
Cunoştinţe tehnici de negociere
Cunoştinţe drept comercial, INCOTERMS
Studii superioare tehnice

Oferim:
Salariu motivant
Sistem de bonusare
Mediu de lucru dinamic şi placut