Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

123 - 124 €

Sarcini si responsabilitati:

- Prospectarea, identificarea, contactarea si gestionarea clientilor de flote;

- Gestionarea portofoliului de clienti alocati;

- Ofertarea produselor de finantare: leasing operational, leasing financiar, credit;

- Ofertarea produselor de asigurare si servicii de management de flote;

- Elaborarea documentatiei pentru licitatiile locale / internationale;

- Negocierea contractelor de finantare si servicii pentru flote;

- Mentinerea permanenta a relatiei cu clientii, dealerii si colegii;

- Cunoasterea pietei financiare si auto in vederea oferirii consultantei specifice clientilor existenti si potentiali;

- Completarea permanenta a CRM Sales si intocmirea de rapoarte legata de activitatea de vanzare;

- Efectuarea de vizite periodice la clienti; cel putin 50% din timpul de lucru este alocat pentru vizitarea clientilor existenti si potentiali si cel mult 50% din timp la birou pentru activitati aferente vanzarilor.

Cerinte:

- Studii superioare;

- Minim 3 ani experienta in vanzari si / sau servicii de tip B2B;

- Cunostinte in domeniul auto si finantare autovehicule;

- Limba engleza (obligatoriu);- Cunostinte avansate de MS Office;

- Carnet de conducere categoria B.

Abilitati:

- Persoana foarte bine organizata si responsabila;

- Excelente abilitati de comunicare (in scris si verbal), prezentare si negociere;

- Abilitati analitice demonstrate (cursurile specifice sunt un plus);

- Spirit de echipa, orientare catre client, rezistenta la stres;

- Inovativitate si adaptabilitate.