Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

1359 €

STADA Romania este o companie farmaceutica cu portofoliu vast de medicamente generice si OTC.  De peste 120 de ani, compania STADA vine în sprijinul comunitatii medicale și al pacienților cu produse de cel mai înalt nivel calitativ.

Cerinte:

•studii superioare finalizate;

•minimum 2 ani experienta in managementul lanturilor nationale;

•foarte bune abilitati de comunicare si prezentare;

•orientare catre client si centrare pe rezultate;

•impact si putere de convingere;

•dorinta de autodepasire asociata cu foarte buna capacitate de a asimila noi informatii;

•abilitati de operare PC (Word, Excel, PowerPoint);

•permis de conducere categoria B si disponibilitate pentru deplasari

•limba engleza nivel mediu

Responsabilitati:

  • Responsabil de lanturile nationale si regionale de farmacii si mentinerea relatiei cu distribuitorii.
  • Dezvolta profiluri pentru clienti si planuri relevante pentru acestia, asigurandu-se de atingerea obiectivelor de vanzari ale companiei la un cost optim si in conformitate cu cerintele si standardele locale si centrale.
  • Monitorizeaza si evalueaza evolutia vanzarilor si performanta fiecarui client important si propune solutii pentru cresterea cifrei de afaceri si controlul riscului.
  • Identifica si recomanda indicatorii de performanta pentru clientii importanti;
  • Efectueaza periodic analize competitive si identifica schimbarile de pe piata locala, intocmind pe baza acestora rapoarte de informare pentru business. In aceste rapoarte  prezinta oportunitatile si amenintarile pietei, in vederea cresterii avantajului competitiv al portofoliului de produse
  • Comunica periodic raportul dintre performanta si obiectivele de business si recomanda masuri de imbunatatire, daca este necesar;
  • Intocmeste si prezinta un raport (saptamanal, lunar) asupra activitatii defasurate.

Oferta (bonusuri, beneficii):

- mediul de lucru atractiv si provocator

- integrarea intr-o echipa tanara si profesionista