Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Ploiești

Responsabilitati

•             identificarea de clienti corporate noi (persoane juridice) si stabilirea etapelor necesare vanzarii produselor si serviciilor specifice turismului ;

•             mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii existenti si diversificarea canalelor de vanzare prin crosseling si upselling;

•             preluarea leadurilor de business si transformarea lor in contracte;

•             redirectionarea catre consultantii de turism din agentie a situatilor specifice;

•             urmarirea si implicarea activa in solutionarea solicitarilor primite;

•             mentinerea relatiei si colaborarea cu departamentul de marketing, consultatii de turism din agentie si cu departamentul de contabilitate;

Cerinte

•             bune abilitati de comunicare, relationare, vanzare si negociere

•             experienta anterioara in vanzari corporate / vanzari servicii

•             experienta in turism sau in vanzari B2B prezinta un avantaj

•             existenta unui portofoliu de client corporate prezinta un avantaj

•             experienta in zona de Key Account

•             studii superioare & limba engleza

Beneficii

•             pachet beneficii destinat oamenilor de vanzari in teren: masina + laptop + telefon

•             desfasurare activitate intr-o echipa tanara si dinamica cu expertiza dovedita in servicii inalt calitative in domeniul turismului

•             salariu fix + comision din vanzari + bonuri de masa

•             posibilitati reale de dezvoltare profesionala