Order Entry Responsible-perioada determinata

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

100 €

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

SCOPUL POZITIEI: Colectarea, verificarea, prelucrarea si inregistrarea la nivel centralizat, in sistemul SAP, a comenzilor primite de la clientii KA. Comunicarea cu clientii KA si departamentul comercial.

RESPONSABILITATI:

  • Colectarea si procesarea comenzilor primite de la clientii KA pe WEB, fax, e-mail.
  • Procesarea si transmiterea comenzilor catre Centrele de Distributie primara si secundara pentru a fi livrate
  • Comunicarea cu clientii KA si cu departamentul comercial KA pe probleme legate de comenzi, livrare, disponibilitate produse, aprobari specifice, etc.
  • Procesarea comenzilor in sistemul SAP
  • Administarea bazei de date WEB si EDI – clienti KA si articole
  • Asigura comunicarea cu furnizorul de servicii logistice (distributie secundara) pe probleme legate de comenzi KA si solicitari ridicare ambalaje.
  • Monitorizare Service Level cu clientii KA si alti KPI specifici

CERINTE:

  • Absolvent studii superioare
  • Minim 1 an experienta in Customer Service/Call Center
  • Experienta lucru in Excel (obligatoriu), SAP - avantaj
  • Cunostinte de limba engleza – nivel mediu/avansat
  • Abilitati excelente de comunicare, relationare interpersonala, persuasiune si influentare
  • Abilități de analiza, rezolvare probleme și luare de decizii
  • Gestionarea cerintelor multiple, planificare si prioritizare
  • Orientare catre client si rezultate
  • Gandire critica si analitica
  • Atenție la detalii
  • Spirit de echipa
  • Contract perioada determinata pana la 2 ani - inlocuire persoana concediu crestere copil