Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Arad

Candidatul ideal

Internship de 3 luni cu posibilitatea ulterioara de angajare.
Cautam un Junior Web Developer și Junior Web Designer - preferabil doi studenți, talentați care își doresc o cariera in domeniul comertului electronic.

Skiluri personale:
- organizat, atent la detalii
- orientat spre client si rezultate, proactiv
- team player, bun comunicator
- abilitatea de a lucra la mai multe taskuri simultan

Web Developer:
- Experienta practica de minim 1 an in implementarea de interfete web cross-browser cu HTML, CSS, Javascript, jQuery
- Cunostinte de PHP si MySQL
- Cunostinte bune de limba engleza

Web Designer:
- experienta de design web pentru cel putin 5 site-uri, portofoliu
- simt artistic, aplicabil la web design de business si e-commerce
- cunostinte temeinice de usability si standarde
- cunostinte de HTML tableless si CSS
- capabil sa respecte termenele stabilite impreuna
- atentie la detalii si responsabilitate
- cunostinte bune de Photoshop sau Fireworks

Descrierea jobului

Vei realiza site-uri folosind CMS-uri precum WordPress, Magento
Vei oferi suport clientilor ce folosesc platforma Magento si Wordpress
Vei face instalari, configurari, optimizari si update-uri pentru Magento si Wordpress
Vei interveni imediat sa rezolvi un bug sau sa elimini continutul malitios
Vei propune solutii tehnice pentru optimizarea serviciului de suport pentru clientii cu site-uri dezvoltate in Magento si Wordpress In restul timpului vei oferi suport non-tehnic Magento si Wordpress

Beneficii:
- Program zilnic flexibil
- Program săptămânal flexibil – poți alege zile în care nu vii la birou, dacă ai nevoie sa ajungi la facultate