Junior System Administrator

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

450 €

CANDIDATUL IDEAL:

- Experienta minim 1 an intr-o pozitie similara;
- Cunostinte de instalare/administrare/configurare Windows XPMS Office;
- Cunostinte de TCP/IP, subnets, routing, windows networking, firewalls, tehnologii Wireless networking;
- Experienta in instalare/administrare/configurare echipamente de retea: routere, switch-uri, wifi acces points, remote access via client VPN, VLAN, VNC;
- Experienta in servicii de autentificare, monitorizarea aplicatiilor, a serviciilor si a retelei;
- Cunostinte de virtualizare VMWare, Hyper-V, deployment si administrare masini virtuale – reprezinta un plus
- Cunostinte de baza hardware servere, statii de lucru, laptop-uri, router-e, switch-uri, imprimante, si alte periferice;
- Cunostinte de limba engleza;
- Abilitati organizatorice, de relationare si de comunicare;
- Simtul responsabilitatii asumate;
- Respectarea termenelor limita;
- Spirit de echipa;
- Disponibilitate pentru deplasari in Bucuresti si in tara.
- Permis categoria B

RESPONSABILITATI:

- Administreaza/configureaza calculatoarele interne si echipamentele de retea;
- Asigura suportul catre personalul companiei: instalari/configurari sisteme de operare, imprimante, VPN, conectare retea, acces Internet, aplicatii;

- monitorizeaza zilnic conexiunea la internet a punctelor de lucru
- Implementeaza si gestioneaza situatia la zi si necesarul de licente, aplicatii si echipamente;
- Se deplaseaza la punctele de lucru unde este necesara interventia
- Instalari echipamente in punctele de lucru noi/relocari echipamente sau renovari
- Help desk
- suport Call Center
- disponibilitate pentru suport la distanta in timpul programului punctelor de lucru 10:00 - 22:00

 BENEFICII:

- putem asigura cursuri de certificare in domeniul IT in functie de abilitatile candidatului.

- Posibilitatea de a dobandi experienta in domeniul System Administration pentru cei dornici sa inceapa o cariera in IT

- mediu de lucru international

- bonusuri de vacanta si de performanta

DESCRIEREA COMPANIEI:

Compania Mozzart a fost infiintata in luna august a anului 2000. Spre sfarsitul anului 2006 ne-am extins activitatea si pe pietele din Romania. Activitatea noastra principala o constituie organizarea pariurilor sportive, prelucrarea cotelor si productia software-ului de suport aferent.
Calitatea deosebita in toate domeniile de activitate este caracteristica de baza a companiei noastre. Imbunatatirea continua si investitii semnificative in extinderea si intarirea retelei de puncte de lucru, in spatii comerciale noi amenajate modern, in dezvoltarea si imbunatatirea activitatilor sunt surse importante de motivare pentru ca angajaţii nostri sa-si demonstreze cat mai bine competentele, pentru a se perfectiona si a evolua profesional. Crearea noilor locuri de munca reprezinta pentru cadrele tinere si instruite o oportunitate de a-si gasi locul intr-o companie autohtona ce este lider de piata in domeniul pariurilor sportive.
Rezultatele comerciale confirma faptul ca avem programe definite clar si o piata bine prospectata cu ambitii regionale indubitabile. Capitalul nostru cel mai de pret sunt oamenii, cadrele cu pregatirea cea mai inalta, capabile sa adopte hotarari rapide si de calitate. Activitatea continua si de succes a fost posibila datorita modalitatilor moderne de lucru si de organizare a muncii, a aplicarii experientelor si a cunostintelor de nivel mondial si a cadrelor specializate care reactioneaza in timp util, extrem de eficient si curajos. Rezultatele obtinute au creat premizele pentru stabililitatea intregii companii.