Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Frigoglass este lider mondial in productia de vitrine frigorifice destinate bauturilor si este cel mai mare producator de sticla din vestul Africii. Operatiunile sale se desfasoara in 19 tari, pe cinci continente, prin fabricile din Romania, Rusia, Grecia, India, China, Indonesia, Africa de Sud, Nigeria si prin birourile de vanzari din Polonia, Norvegia, Irlanda, Kenia, Filipine, Germania, Franta, Malaezia and Australia. Printre clientii Companiei mentionam Coca Cola, Pepsi, marii producatori de bere si lactate.

Scopul pozitiei:

Coordonarea activitatilor de control al calitatii pentru materiile prime si semifabricatele receptionate de la furnizori comunicand direct problemele de calitate si facand furnizorii sa inteleaga mai bine cerintele noastre de calitate, respectand sistemului calitatii existent in companie.

Responsabilitati:

  • Coordonarea activitatii echipei de Inspectori Asigurarea calitatii Incoming (comunicari, alocari de sarcini, sedinte, etc);
  •  Se asigura zilnic ca materialele care intra in companie sunt verificate si marcate corespunzator, respectiv ca materialele neconforme sunt blocate pentru evitarea folosirii acestora in productie;
  •  Intocmeste si distribuie rapoartele de neconformitate furnizorilor solicitand plan de actiuni corective si urmarind inchiderea reclamatiilor;
  •  Urmareste toate costurile legate de materiale neconforme și se asigura că sunt re-facturate către furnizori;
  •  Colecteaza problemele de zi cu zi de la producție legate de furnizori;
  • Efectueaza audituri la furnizori;
  •  Identifica si initiaza programme de imbunatatire a calitatii furnizorilor;
  •  Evalueaza performanta furnizorilor;
  •  Intocmeste raportul lunar extern de calitate precum si raportul de respingere al materialelor neconforme de la furnizori;
  •  Initiaza implementarea unor planuri de  instruiri pentru membrii departamentului pentru dezvoltarea si difuzarea cunostintelor tehnice;
  •  Investigheaza cauza care genereaza problemele ce influenteaza indicatorii de calitate din cauza materialelor neconforme si propune actiuni preventive / corective adecvate.

Cerinte:

  • Studii superioare profil tehnic;
  • Limba engleza nivel avansat;
  • Cunostinte despre calitatea si imbunatatirea proceselor furnizorilor;
  • Minim 1 an experienta in domeniul asigurarii si controlului calitatii furnizori, preferabil intr-o companie multinationala cu profil de productie;
  • Cunostinte operare calculator (Microsoft Office);
  • Citirea si interpretarea desenelor tehnice si a diagramelor electrice.

Oferim:

  • Mediu de lucru tanar si dinamic;
  • Pachet salarial competitvare include programe de sanatate si wellness;
  • Oportunitati de dezvoltare profesionala;
  • Stabilitate;
  • Mediu de lucru national.