Junior Quality Engineer

Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Borș

Responsabilităţi:
• primeste de la client cerintele generice si specifice de calitate referitoare la calitatea produsului;
• creaza un plan al calitatii pentru fiecare produs;
• asigura culegerea datelor in punctele cheie ale proceselor, asigura cunoastrerea si intelegerea de catre operatori a importantei, semnificatiei si modului de colectare a datelor asupra procesului;
• analizeaza datele colectate, distribuie echipei aceasta analiza;
• notifica echipa asupra principalelor cauze ale neconformitatilor din proces pentru fiecare etapa a acestuia si urmareste implementarea unor actiuni corective;
• aduna si analizeaza datele din procesul de productie si le transpune in formatul solicitat de catre client;
• transmite rapoartele solicitate de catre client la termenele stabilite ;
• furnizeaza planuri de actiuni corective si stadiul acestora in cazul in care exista variatii bruste ale yieldurilor;
• in cazul existentei unor reclamatii din partea clientilor, raspunde acestora, determinind cauza neconformitatii si amploarea acesteia;
• comunica clientului actiunile corective pe termen scurt si lung;
• coordoneaza actiunile interne de segregare a produselor afectate de neconformitati similare cu cele reclamate de catre client;
• comunica problemele de calitate legate de materialele furnizate de catre furnizori catre departamentul corespunzator (Supplier quality) si ajuta in obtinerea de rezolutii din partea acestora prin intermediul CAR/SCAR.

Cerinţe:
• studii superioare tehnice;
• cunoasterea standardului ISO 9001;
• cunoasterea limbii engleze la nivel avansat;
• abilitati de comunicare;
• abilitati de operare MS Office;
• lucru in echipa;
• abilitati de comunicare, transferare de informatii si de organizare;
• persoana echilibrata, dar dinamica;
• lucru in conditii de stres;

*. Celestica (Romania) . respectă caracterul confidenţial al informaţiilor personale furnizate în conformitate cu prevederile Directivei CE/95/46 privind protecţia persoanelor fizice în ceea ce priveşte prelucrarea datelor cu caracter personal şi libera circulaţie a acestor date, transpusă prin Legea nrprivind protecţia persoanelor cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal şi libera circulaţie a acestor date cu modificările şi completările ulterioare, precum şi prevederile DirectiveiCE privind prelucrarea datelor cu caracter personal şi protectia vieţii private în sectorul comunicaţiilor electronice, transpusă prin Legea nr
Totodată, prin trimiterea CV-ului sau profilului dumneavoastra vă exprimaţi acordul cu privire la culegerea, utilizarea şi verificarea de către subscrisa a informaţiilor cu caracter personal în scopul prelucrării acestora ca parte a procesului de recrutare.
** Candidatii vor fi selectati respectand criteriile de nediscriminare bazate pe: rasa, culoare, religie, orientare sexuala, etnie, handicap, graviditate, statut civil sau afilieri politice.