Detalii loc de munca

Junior Project Manager Logistica Distribuției

Raspunde rapid
Nivelul carierei
Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)
Tip job
Full time
Limbi vorbite
Engleză - Mediu
Posturi disponibile
2

Responsabilități principale:

  • Identificarea cerințelor specifice proiectului cu atenție, exigență și responsabilitate
  • Propunerea planificării și ierarhizarea activităților circumscrise analizei cu atenție, meticulozitate și responsabilitate
  • Elaborarea cu atenție și rigurozitate a planului de demarare a proiectului, astfel încât datele și informațiile analizate să fie relevante în raport cu scopul acestuia și nevoile departamentului
  • Evaluarea riscurilor proiectului
  • Clarificarea și verificarea datelor primite pentru a stabili corectitudinea, complitudinea și relevanța acestora
  • Evaluarea datelor și a informațiilor colectate, identificarea golurilor informaționale și efectuarea demersurilor necesare derulării proiectului
  • Realizarea de  rapoarte și statistici, atât recurente, cât si pentru cerințe noi
  • Verificarea rapoartelor zilnice și periodice din magazine și din Datawarehouse
  • Oferirea de suport în derularea proiectelor de la nivelul departamentului si în actualizarea materialelor, proiectelor
  • Actualizarea fișierelor specifice departamentului  aflate pe rețeaua informatică SELGROS și intranet
  • Intocmirea protocoalelor de ședințe ale departamentului
  • Administrarea activității de secretariat a departamentului, menținerea corespondenței cu magazinele și partenerii, pregătirea documentelor de semnat/avizat de catre manager

Cerințe:

  • Studii superioare
  • Bună cunoaștere a pachetului Microsoft Office (Excel, Word, Power Point)
  • Cunostiințe de limba Engleză/Germană, nivel mediu-avansat
  • Bune abilități de comunicare, proactivitate, aplecare spre detaliu
  • Claritate și coerență în exprimarea scrisă și orală
  • Capacitate de prioritizare, planificare, analiză și sinteză
  • Abilitatea de a lucra sub presiune și orientare catre rezultat
  • Carnet de conducere categoria B
  • Disponibilitate pentru deplasări

Oferta

  • Salariu atractiv & tichete de masă;
  • Alte beneficii*: de Crăciun, Paște, zi de naștere, vacanță, asigurare privată de sănătate;
  • Oportunitatea de a lucra intr-o echipă de profesioniști;
  • Oportunitatea de a-ți dezvolta cariera într-o companie multinatională;

*acordarea beneficiilor este condiționată de îndeplinirea unor perioade de  vechime  în cadrul companiei conform CCM la nivel de unitate

Informare

 Va informăm că, prin aplicarea pentru o pozitie in cadrul societatii Selgros Cash&Carry SRL, vă vom colecta si folosi datele personale oferite in desfasurarea procesului de selectie si recrutare de personal. Pentru informatii complete privind prelucrarea datelor cu caracter personal în scopul recrutarii si selectiei de personal în cadrul Selgros Cash&Carry SRL, vă rugăm accesati site-ul societatii la adresa , secțiunea Cariere.

  • Interviu online
  • Aveti experienta in logistica activitatii de distributie?