Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Cautam persoana meticuloasa, constiincioasa, pasionata de tehnologie si de inovatie, dornica sa se alature unei echipe dinamice si sa asimileze cunostinte noi!

Ai cunostinte de baza despre sistemele de operare, spirit analitic, esti capabil sa identifici si sa descrii etapele si activitatile ce compun un flux sau un proces tehnologic? Atunci te asteptam la noi!

Responsabilitati:

Analiza cerintelor clientilor si intocmirea impreuna cu acestia a specificatiilor functionale si tehnice detaliate. Comunicarea catre echipa de dezvoltare a cerintelor clientului.
Intocmirea planului de dezvoltare si implementare.
Gestionarea activitatilor interne si a relatiei cu clientul pentru incadrarea in termenele si costurile stabilite.
Gestionarea livrabilelor catre client.

Efectuarea de training-uri pe proceduri sau fluxuri în vederea instalării produselor dezvoltate.

Intocmirea planului de evolutie al produselor gestionate in functie de cerintele clientilor. Identificarea functionalitatilor care aduc produselor gestionate un avantaj competitiv.
Prezentarea produselor din portofoliu, catre potentialii clienti. Identificarea oportunitatilor din verticala gestionata, care sunt acoperite de competentele companiei.
Intocmirea documentatiei de proiect in vederea ofertarii.

Cerinte:
Capabilitati tehnice si de project management.

Abilitatea de a lucra cu echipe virtuale
Experienta de analist /project manager.
Limba engleza: citit, scris, vorbit.
Studii: Absolvent al unei facultati de profil IT.

Oferta (bonusuri, beneficii)
Beneficii: laptop si telefon.
Posibilitati cursuri profesionale.