Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/ adresele jobului

București

Esti pasionat de tehnologie si de Internet, vrei sa evoluezi si sa iti construiesti o cariera in domeniu?

Iti place sa rezolvi probleme complexe si sa gasesti solutii inovatoare? Cauti un mediu de lucru in care sa-ti cresti nivelul de cunostinte, cu ajutorul si sustinerea echipei noastre tehnice de specialisti?

Atunci vino si alatura-te echipei tehnice Direct One, din Centrul de Operare al Retelei (NOC - Network Operating Center)! Poti si tu sa faci parte din echipa care asigura si mentine performanta si calitatea serviciilor noastre.

Echipa noastra NOC este in prima linie a activitatilor noastre, iar aici vei invata sa stapanesti CRM, NMS, DWDM, IS-IS, VLAN, MPLS, BGP, LINUX, FO si sa fi mandru ca poti rezolva problemele tehnice ale clientilor.

Ce vei face?
Vei ajuta la intretinerea, monitorizarea si depanarea retelei de comunicatii de date si Internet si a serviciilor oferite de companie.

Responsabilitatile tale:
- Asigurarea suportului Level 1 si 2 pentru sistemele operationale
- Asigurarea preluarii si tratarii problemelor/evenimentelor (prin sistemul de ticketing, telefonic, e-mail etc.)
-Monitorizarea sistemelor, identificarea alarmelor, izolarea si remedierea defectelor
-Mentinerea legaturii si comunicarii cu furnizorii, partenerii si clientii companiei
-Asigurarea documentarii retelei, pregatirea rapoartlor operationale si de performanta pentru management
-Instalarea, configurara si intretinerea echipamentelor de retea

Cerintele noastre:
- Studii si/sau experienta relevanta in domeniul tehnic - IT&C
- Cunoasterea sistemului de operare Windows
- Cunostinte de baza despre sistemul de operare Linux
- Cunostinte despre retelele de comunicatii de date
- Cunostinte privind protocoalele de rutare (BGP, IS-IS, OSPF)
- Abilitati de gandire analitica, persoana organizata si metodica
- Abilitati de lucru in echipa si de comunicare, capacitate de relationare interumana
- Capacitatea de a actiona independent
- Capacitatea de culegere, clasificare si interpretare a informatiilor
- Responsabilitate, implicare, respectarea procedurilor si comportament etic
- Fluenta si abilitati de comunicare verbale si in scris in limba romana si limba engleza
- Lucru in ture (tureinclusiv noaptea si/sau weekend, program echitabil in echipa)

Ce oferim:
- un loc de munca civilizat si modern intr-o echipa tanara si dinamica
- mediu de lucru profesional si propice invatarii in domeniul IT&C
- sansa de a invata tehnologii in cadrul stabil si functional al retelei (de ex. Fibra Optica, Ethernet, DWDM, IS-IS, MPLS, BGP, OSPF, Linux, Cisco si altele)
- mentorat, sustinere si ajutor din partea inginerilor specialisti cu experienta in domeniu
- conditii salariale legale, inclusiv pentru ore suplimentare si lucru pe timp de noapte si in weekend, si dreptul la concediu cu respectarea prevederilor legale