Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

CERINTE:

  • Minim 1 an de experienta in domeniu;
  • Cunostinte de instalare, configurare si troubleshooting sisteme de operare Windows/Mac;
  • Cunostinte de instalare, configurare si troubleshooting pentru suita MS Office;
  • Cunostinte de configurare email (POP3, IMAP, EXCHANGE);
  • Cunostinte Active Directory, Exchange, VMWare, Hyper-V;
  • Cunostinte solide de IT hardware/software/networking;
  • Experienta in administrarea serverelor Windows/Linux;
  • Experienta cu solutii de backup, sisteme stocare;
  • Capacitate de asimilare rapida, personalitate dinamica orientata catre client, cu initiativa.

PROFILUL TAU:

  • Bune cunostinte de limba engleza;
  • Pasionat de tehnologii noi;
  • Persoana organizata si responsabila;
  • Bune abilitati de relationare;
  • Disponibilitate pentru deplasari (maxim 10% din timp).

RESPONSABILITATI:

  • Verifica functionarea in parametri normali a sistemelor IT;
    Asigura managementul incidentelor, troubleshooting prin sistemul de ticketing;
    Intelege si urmareste politicile si procedurile IT;
    Se documenteaza asupra proceselor operationale;
  • Efectueaza mentenanta sistemelor de calcul bazate pe sisteme de operare din familia Windows si a aplicatiilor care pot rula peste acesta si rezolvarea eficienta a situatiilor software si hardware.

OFERTA:

  • Mediu de lucru profesionist;
  • Salariu competitiv in functie de experienta.