Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

86 Șoseaua Păcurari, Iași

Echipa Global Tech este in cautarea unei persoane proactive, dinamice si pasionata de mediul online. Cautam o persoana responsabila pe care sa o consideram un coleg/colega de incredere ce se va ocupa de organizarea si realizarea continutului site-urilor noastre.

Candidatul ideal:
-cunostinte  de copywriting
-cunostinte de baza editare foto prin Adobe Photoshop
-cunostinte medii de HTML si CSS (modificari minore, implementare de design Landing Page-uri)
-cunostinte de baza in SEO
-experienta in lucrul cu un program CMS (Exemple: Magento, Joomla, Wordpress, Prestashop, OpenCart)
-persoana cu abilitati foarte bune de exprimare scrisa a limbii romane (nu povesti, ci corect gramatical)
-persoana creativa pentru compunerea de continut original
-autodidact si dornic de aprofundarea cunostintelor
-abilitati de organizare a propriilor sarcini
-persoana inovativa, cu initiativa si atenta la detalii
-limba engleza (nivel mediu)
-studiile nu conteaza, dar educatia da

Constituie avantaje:
-experienta anterioara in Ecommerce
-experienta in lucrul cu Magento si Wordpress
-experienta si cunostinte de web-design
-cunostinte de Flash, Corel, altele
-cunostinte tehnice din domeniul sculelor electrice, echipamentelor industriale si uneltelor de gradinarit/constructii

Responsabilitati:
-gestioneaza continutul site-urilor companiei (1 magazin online, 5 cataloage de produse, 2 site-uri de prezentare)
-modifica fotografii de produs, realizeaza fise tehnice, compune descrierea produselor noi si redacteaza articole pentru blog
-administreaza pagina de Facebook si canalul de Youtube ale magazinului online
-participa la implementarea strategiei de content marketing
-realizeaza landing page-uri simple pentru diferite promotii

Ce oferim:
-pachet salarial motivant
-contract de munca pe perioada nedeterminata
-colegi tineri si plini de entuziasm
-posbilitatea dezvoltarii carierei dvs in cadrul unei firme in plina dezvoltare
-notebook si telefon de serviciu
-cursuri de formare si educatie din domeniu

  • Interviu online
  • De ce crezi ca esti potrivit pentru acest job ?