Acest job nu mai este activ.

Junior Consultant - Fonduri Europene

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Pentru clientul nostru, o companie de consultanță în domeniul Fondurilor Europene, cu o experiență de 15 ani pe piața românească, căutăm un Junior Consultant dornic de dezvoltare într-un mediu dinamic şi plăcut.

Cerințe:

  • Studii superioare finalizate(de preferat studii economice);
  • Experiență de minim un an în elaborarea documentației necesare pentru accesarea de fonduri europene;
  • Cunoştințe Microsoft Office;
  • Cunoştințe din domeniul financiar – bancar;
  • Limba engleză – nivel mediu;
  • Atenție la detalii;
  • Capacitatea de a lucra organizat cu termene – limită;
  • Bune abilități de comunicare şi organizare;

Responsabilități:

  • Consilierea şi evaluarea clienților privind respectarea condițiilor de eligibilitate;
  • Identificarea soluțiilor de finanțare pentru potențialii beneficiari;
  • Întocmirea documentației specifice în vederea obținerii finanțării (plan de afaceri, cereri de finanțare, analiză cost – beneficiu)
  • Asigurarea derulării proiectului în concordanță cu planul întocmit;
  • Consultanță şi asistență oferită oferită beneficiarilor în implementarea proiectelor;
  • Gestionarea relațiilor cu clienții şi cu instituțiile finanțatoare (corespondență, informări).

Procesul de recrutare se realizeaza prin intermediul QPAS - agentie de recrutare.