Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Responsabilitati:

  • Asigura monitorizarea bugetului OPEX al Directiei, semnaland managerului direct orice posibila situatie de derapaj;
  • Monitorizeaza evolutia cheltuielilor de personal pentru grupul de companii ENGIE in Romania, asigurand controlul acestora prin propunerea unor masuri de interventie;
  • Elaboreaza analize salariale interne pentru a urmari echitatea interna, competitivitatea externa si alinierea la strategia grupului ENGIE Romania in ceea ce priveste sistemul de remunerare si motivare a angajatilor;
  • Participa la sondaje anuale de salarizare si analizeaza / monitorizeaza permanent miscarile salariale de pe piata; interpreteaza rezultatele analizelor efectuate pentru a putea acorda consultanta de specialitate managementului;
  • Dezvolta si implementeaza masuri de optimizare pentru gestionarea sistemelor de bonusare a performantei;
  • Dezvolta si gestioneaza instrumente de monitorizare si reducere a costurilor operationale aferente Directiei;
  • Elaboreaza simulari pentru a sprijini procesul decizional privind acordarea cresterilor salariale colective si individuale anuale, a bonusului de performanta, in concordanta cu strategia de remunerare a companiei;
  • Administreaza asigurarile private de sanatate emise pentru angajatii Grupului si dependentii acestora si participa in organizarea licitatiilor in acest scop ori de cate ori este nevoie.

Perioada contractuala - determinata (2 ani) cu posibilitate de prelungire.

Cerinte:

  • Studii superioare finalizate cu diploma de licenta;
  • Experienta relevanta in domeniul resurselor umane;
  • Cunostinte solide de legislatia muncii;
  • Cunostinte foarte bune MS Office (Excel - nivel avansat, Power Point);
  • Cunostinte limba engleza– minim nivel mediu;
  • Capacitate de analiza, sinteza, organizare si planificare;
  • Gandire critica si analitica;
  • Capacitatea de a gestiona mai multe proiecte in paralel.