Detalii loc de munca

ANUNT INACTIV: Angajatorul nu recruteaza momentan in mod activ pentru aceasta pozitie, dar poti aplica la anunt.

Junior Bid Specialist

Angajeaza Premium Talent
Nivelul carierei
Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)
Tip job
Full time
Limbi vorbite
Engleză - Avansat
Adresa
Posturi disponibile
1

Suntem in cautarea unui profesionist care sa preia rolul de Junior Bid Specialist si sa se alature echipei Star Storage.

Responsabilitati:

  • Monitorizarea SEAP, identificarea licitatiilor de interes si semnalarea acestora;
  • Cunoasterea legislatiei și reglementarilor specifice in domeniul achizitiilor publice;
  • Monitorizarea permanenta a reglementarilor si conditiilor de calificare pentru participarea la procedurile de achizitii publice;
  • Mentinerea legaturii cu autoritatile contractante sau cu organizatorii licitatiilor pe parcursul derularii procedurilor aferente;
  • Analiza riscurilor legate de documentele de calificare in vederea participarii la o licitatie publica sau privata;
  • Relationarea cu Major Accounts Manager, Solution Sales Consultants, Solution Sales Support Specialist / Presales Specialist, in vederea depunerii in bune conditii a ofertelor
  • Intocmirea intrebarilor de clarificare precum si a solicitsrilor de clarificare pentru oportunităţile aflate în lucru / depuse;
  • Obtinerea informatiilor solicitate prin documentatia de atribuire de la departamentele implicate (contabilitate, financiar, marketing etc.);
  • Schimbul eficient de informatii cu departamentele implicate in ofertare (Major Accounts Manager, Solution Sales Consultants, Solution Sales Support Specialist / Presales Specialist;
  • Adaptarea principalelor documente de prezentare in oferte, mentinerea si actualizarea bibliotecii de documente necesare în procesul de ofertare: documente de calificare, experiența similară, CV-uri, prezentări de companie etc.;
  • Intocmirea dosarului de calificare conform cerintelor din documentatia de atribuire a contractelor de achizitie publica si privata;
  • Depunerea ofertei;
  • Actualizarea permanenta a informatiilor in instrumentul informatic de lucru – Aplicatie de tip CRM.

Cerinte:

  • Studii superioare finalizate;
  • Experienta de cel putin 1 an intr-o pozitie similara;
  • Experienta intr-o companie de IT&C este considerata un avantaj;
  • Foarte bune cunostinte de utilizare PC (MS Office);
  • Experienta de lucru cu sisteme de tip CRM;
  • Abilitati de comunicare si lucru in echipa;
  • Perseverenta si organizare, atentie la detalii;
  • Limba engleza - nivel avansat.

STAR STORAGE ESTE LOCUL POTRIVIT PENTRU TINE! DESCOPERA DE CE!

  1. Lucrezi cu tehnologii de ultima generatie!

    Stim cat de important este sa ai acces la tehnologii moderne care iti permit sa pui in practica cele mai inovative idei si care sa iti faciliteze cele mai bune conditii de productivitate.

  2. Faci parte dintr-un succes la nivel global!

    Produsele noastre software sunt apreciate la nivel global, fiind utilizate de clienti de top pe patru continente (SUA, Europa, Asia si Africa), iar tu ai oportunitatea de a contribui la acest succes.

  3. Capeti experienta in proiecte de exceptie pentru clienti de top!

    Ne recomanda clienti din industrii diverse, atat din Romania cat si din lumea intreaga. Ai astfel ocazia sa depasesti multiple provocari si astfel sa obti competente reale sa te dezvolti prin participarea la realizarea unor proiecte de exceptie.

  4. Evoluezi profesional beneficiind de experienta acumulata in 20 de ani!

    Beneficiezi de cunostintele si experienta ultimilor 20 de ani si ai ocazia sa-ti dezvolti abilitatile, avand acces la o baza de cunostinte si la cursuri profesionale pentru certificari de top.

  5. Iti pui amprenta asupra rezultatului, iar valoarea iti este recunoscuta!

    In Star Storage sprijinim ideile si initiativa personala si pretuim rezultatele. Ai astfel ocazia sa vezi cum abilitatile tale se transforma in valoare.

TE IDENTIFICI CU ACEST JOB? Fa urmatorul pas in cariera ta si contribuie la succesul nostru global!