Acest job nu mai este activ.

Junior barista - personal cafenea "to go"

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

București

Candidatul ideal

Pasionat de prepararea cafelei si bauturilor pe baza de cafea.
Ordonat, atent la detalii, punctual.
Sociabil, comunicativ, Interactioneaza cu clientii pentru a le oferi acestora detalii despre produsele comercializate, ingrediente.
Se asigura ca produsul vandut respecta retetarul.

Descrierea jobului

Angajam persoana pasionata de prepararea cafelei si bauturilor pe baza de cafea (barista / junior barista).

Responsabilitati:
- prepararea si servirea bauturilor pe baza de cafea, sucuri naturale, ceaiuri etc.
- servirea preparatelor din meniu: sandwichuri, prajituri, biscuiti etc.
- expunerea si realimentarea vitrinelor frigorifice cu produse
- urmarirea stocurilor de produse si ingrediente
- curatarea echipamentelor de lucru (expressor, vitrine, blender etc.) precum si a spatiului de vanzare
- respectarea normelor de igiena si a sistemului HACCP privind siguranta alimentelor
Mediu de lucru placut, program flexibil.
Experienta anterioara nu este necesara, dar constituie un avantaj !

Descrierea companiei

Strada cafe este un coffee-shop "to go", pozitionat intr-o zona centrala din Bucuresti.