Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Responsabilitatile postului

  • Supravegheaza inregistrarea/ arhivarea documentelor primite sau emise
  • Receptioneaza si asigura transmiterea corespondentei prin curierat
  • Tine evidenta si asigura necesarul de birotica si consumabile
  • Elaboreaza si redacteaza documentele si situatiile solicitate de seful ierarhic
  • Mentine comunicarea cu agentiile de turism pentru rezervari bilete de avion, hotel, etc
  • Asigura suport administrativ pentru departament
  • Asigura obtinerea/ transmiterea mostrelor, substantelor de referinta necesare autorizarii produselor din portofoliu in acord cu solicitarile Grupului
  • Obtine documente legalizate in vederea transmiterii catre extern
  • Transmite informatiile necesare catre departamentele implicate
  • Efectueaza si finalizeaza, in termenele stabilite de catre seful ierarhic, fiecare proiect alocat, in acord cu responsabilitatile postului
  • Transmite documentele necesare catre partenerii externi

Candidatul ideal

  • Absolvent studii superioare ( chimie, farmacie, biochimie )
  • Cunostinte de limba engleza - nivel avansat ( scris, vorbit)
  • Capacitate de prioritizare, capacitate de analiza si sinteza
  • Foarte bune abilitati de comunicare
  • Atitudine pozitiva, spirit de echipa, proactivitate;
  • Bune cunostinte de operare PC, Word, Excel