Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/adresele jobului

Junior Application Administrator este resposabil cu instalarea, configurarea, administrarea si mentenanta aplicatiilor de busine

Cerinte:

  • Cunostinte in administrarea sistemelor de operare Windows Server;
  • Cunostinte in administrarea bazelor de date;
  • Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu;

Reprezinta avantaj:

  • Studii superioare profil tehnic;
  • Experienta pe post similar;
  • Cunostintelde programare;

Responsabilitati:

  • Analizeaza cerintele beneficiarului si configureaza fluxul de procesare conform specificatiilor;
  • Elaboreaza specificatii functionale pentru aplicatii/servicii necesare fluxului de conversie;
  • Interogari pe baze de date, import/export date pe baze de date;
  • Ofera suport utilizatorilor aplicatiilor din aria sa de responsabilitate;
  • Mentine in stare de functionare aplicatiile de business;
  • Actualizeaza versiunile aplicatiilor din aria sa de responsabilitate;
  • Asigura protectia datelor stocate si manipulate prin intermediul aplicatiilor;
  • Isi perfectioneaza continuu cunostintele din domeniul de specialitate.

Beneficii:

  • Mediu de lucru in spatiu de birouri, cladire in proximitatea metroului Pipera;
  • Program de lucru - de luni pana vineri 08:30-17:00;
  • Beneficii la birou: cafea, apa, zi de fructe;
  • Servicii well-being (abonament 7Card, WordClass);
  • Atmosfera de lucru destinsa, colegi sociabili si prietenosi.